o nas

 

  

 

 

 

 Trzy Barwy:

Ryszarda Łucja Jagielska        Iwona Piszczelska         Joanna Adamek 

 

 

 

Mieszkamy na Bielanach w Warszawie. Grupę artystyczną Trzy Barwy stworzyłyśmy w 2014 roku. Wyrosła z marzeń o wspólnej wystawie w Paryżu. To była chwila puszczenia wodzy fantazji - potem pojawiło się pytanie: Jak to zrobić? Od czego zacząć? I plan: malować, wystawiać, działać.

Dlaczego Trzy Barwy ? Mając czerwony, żółty, niebieski, można uzyskać wszystkie kolory. Ta nazwa odzwierciedla moc jaką ma nasza współpraca.

Działając razem mamy więcej odwagi, dynamiki, pomysłów oraz dużo wzajemnego wsparcia. Każda z nas ma swoją historię.  Malarstwo Ryszardy Łucji Jagielskiej to szukanie światła i Światła. Prace Joanny Adamek to opowieść o przestrzeni. Twórczość Iwony Piszczelskiej  to droga poznania.

Świat nam sprzyja. W 2018 r. wzięłyśmy udział w  zbiorowej wystawie MIROIR w Ratuszu V Dzielnicy  Paryża, a potem w kolejnych zagranicznych wystawach. Nadal aktualne jest nasze marzenie, aby w Paryżu zorganizować trójbarwną wystawę. Ale najważniejszą sprawą jest to, że nasze wspólne działania dają nam tyle radości, że zaczęłyśmy odnajdywać Paryż tutaj, w Warszawie. Bierzemy udział w wystawach, dyskutujemy o sztuce i snujemy plany na przyszłość. Codzienność, postrzegana jako małe kroki w kierunku realizacji  marzeń, ma w sobie magię.